Automatyka Przemysłowa, Systemy sterowania

Integrator Systemów Alarmowych
E-mail:

biuro[at]greencomputer.pl

WDG 30xx

Receiver’y satelitarne FERGUSON są odbiornikami sygnału satelitarnego w stacjach czołowych telewizji kablowej. WatchDog monitoruje pracę receivera i w razie stwierdzenia stanu nieustalonego ( zawieszenia się procesora) resetuje urządzenie. Badane jest wyjście fonii odbiornika i razie zaniku sygnału dźwiękowego na czas dłuższy niż 60s generowany jest sygnał RESET (oczywiście algorytm działania urządzenia jest znacznie bardziej skomplikowany i opisany jest szczegółowo w instrukcji montażowej).

Urządzenie, w pełnej wersji, spełnia również dwie dodatkowe funkcje; mianowicie generuje co 15s sygnał EXIT (symuluje naciśnięcie jednego z klawiszy pilota likwidującego ikony i inne informacje graficzne z ekranu) oraz odcina odbiornik podczerwieni od procesora receivera (umożliwia programowanie w jednym momencie tylko jednego receivera – na stacji czołowej stoi obok siebie wiele tego samego typu urządzeń reagujących na ten sam sygnał z pilota).

Prezentowane urządzenie powstało jako odpowiedź na konkretne zapotrzebowanie rynku, jest sprawdzone w praktyce i eleminuje do zera konieczność wizyt pracowników serwisu na stacjach czołowych, wizyt spowodowanych zawieszaniem się urządzeń odbiorczych. Praktyka eksploatacji kilkuset (ponad 200 szt. w Warszawie i okolicach) tego typu urządzeń, pokazuje że pieniądze wydane na zakup i montaż WatchDog’ów zwracają się z nawiązką w bardzo niedługim czasie – pracownicy obsługujący stacje czołowe praktycznie zapominają o problemie zawieszania się receiverów.

WatchDog montowany był już w receiverach FERGUSON 1018, 2018 i 2000 (prostokątna wersja płytki) oraz w 3018, 5018, 6018 i 7018 – we wszystkich skuteczność jego działania jest stuprocentowa. Płytka z przełącznikiem i diodą LED służy do odcinania sygnału pilota i jest niezbędna w wersji pełnej urządzenia.

 

 

Produkt dostępny w sklepie internetowym w cenie: 20,00 PLN (5,00 EUR)